Atiker mi Brc mi Lovato mu? Hangi lpg sistemi iyi ?

Hangi lpg sistemi daha iyi yada hangi lpg sistemini taktırmalıyım gibi bir sorunuz varsa bu yazıda bu soruya cevap bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu netleştirmek gerekir. Hangi lpg sistemi daha iyi gibi bir sorunun cevabı gerçekten zor. Çünkü bu soruya verilecek cevap , hangi araba daha iyi gibi bir soruya cevap vermeye benziyor.

Araç alacak kişi , kendi şartlarına en uygun araç hangisi ise o aracı tercih eder.
Bu tercih sebebi fiyat olabilir , yedek parça ve servis çokluğu olabilir ,performans kalite olabilir vs vs…

Lpg sistemi seçiminde de tam bu durum var.

lpg

Lpg sistemini taktıran kişiler  genelde tasarruf etmek için taktırıyorlar.Tasarruf için performanstan bile vazgeçiyoruz.  Bu yüzden ilk önceliğimiz fiyat .

Ben 2009 model Hyundai Accent Era 1.4 Otomatik bir araca lpg taktırdım. (Merak edenler için , Lpg sistemi otomatik vites araca gayet uyumlu oldu sorun çıkarmadı.)

Uzun araştırmam sonucunda ben bu araç için Atiker lpg sistemine karar verdim ve muayeneden önce (mayıs 2014 tarihinde) lpg taktırdım.Şu anda 5.000 km yol yaptım ve Allaha şükür şikayetim olmadı.

Atiker taktırmamdaki en büyük etken fiyat olarak diğerlerinden daha uygun fiyatlı ve yerli olması tercih sebebimdi.

Genelde sorduğum kişiler Brc tavsiye ettiysede fiyat olarak 800 tl gibi bir fark olması ve herhangi bir parça değişiminde , parça ve servis ücretinin pahalı olması beni Atiker e yöneltti. 1000 tl fiyat ile Atiker taktırdım.

Şunuda belirteyim benim aracım sıfır yada daha pahalı bir araç olsaydı başka bir sistem tercih sebebi olabilirdi. BRC Lovato Prince vs..

Sonuç olarak Atiker taktırdığımda ya randıman alamazsam , ya sorun çıkartırsa , ya güvenli değilse gibi çekincelerimin yersiz olduğunu gördüm.

Yakıt tüketimi olarada gayet memnun olduğum sistemi tavsiye edebilirim.

Atiker taktırmaya karar veren bir kişi için en büyük tavsiyem mutlaka usta ve servis seçimini iyi araştırmalı ve seçimini öyle yapmalıdır.

Yetkisiz ve tecrübesiz kişilere taktıracağınız sistemlerde sorun yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Lpg sistemi ile ilgili herhangi bir sorunuz yada fikriniz olursa yorum yazabilirsiniz.

Çalışan Dns ayarları

Yasaklanan Twiter ve Youtube sitelerine ayrıca tüm yasaklı sitelere girmek için Dns ayarlarınızı değiştirin.

Güncel çalışan Dns ayarlarını sizler için aşağıda paylaşıyorum.

Bu Dns ayarlarını girerek yasaklanmış olan Youtube ve Twitter sitelerine sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Güncel Dns numaraları ile yasak sitelere girebilirsiniz.

Twitter ve Youtube İçin Güncel Çalışan DNS Ayarı

  • 195.46.39.39
  • 195.46.39.40

Yukarıda verdiğim Dns ler şimdilik yasaklanmadı. istediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

Windows 7 de C diski şişti nasıl temizlenir

Windows 7 kullananların belkide en çok canını sıkan şey , Bilgisayarım ın altındaki C diskini kırmızı şekilde şişmiş görmektir herhalde.
(Benim C diski kırmızı bir şekilde bana bakıyor canımı çok sıkıyordu da 🙂 )

Ben sorunu çözdüm ve benim gibi sorun yaşayanlara yardımı olur diye payalaşmak istedim.
Sorunun çözümü ve çözüme gidene kadar yaptıklarımı aşağıda anlatıyorum inşallah yardımı olur.

C diski üzerinde CCleaner ile temizlik yaptım , diski birleştirdim , kullanmadığım programları sildim kaldırdım , masa üzerindeki müzik resim gibi dosyaları D diskine kaldırdım. Kısacası ne gerekiyorsa yaptım ama C diski üzerindeki sorun çözülmedi.

Bir ara C nin içinde AppData klasörünü tamamen  kaldırmayı bile düşündüm , iyi ki   kaldırmamışım. (Sakın sizde kaldırmayın windows un bütün ayarları bu klasör içinde bulunur format atarsınız).

Sorunun çözümüne gelice aşağıda   adresini yazdığım ve resmini koyduğum adresteki Karşıdan Yüklemeler klasörünü temizledim ve sorunu çözdüm .

Bilgisayar /Yerel Disk C/Kullanıcılar/PC/  adresindeki

Karşıdan yüklemeler klasörünün içinde yaklaşık 5GB boyutunda bir dosya vardı. Bu doyayı sildikten sonra C Diski kuş gibi hafifledi .

appdata
Son olarak siz yinede buradaki bütün klasörleri kontrol edin fazlalıkları silin derim

NOT : Yanlız unutmadan söyleyeyim sizin bilgisayarınızdaki kullanıcı isimleri farklı olabilir Kullanıcılar klasöründeki bütün kullanıcılardaki Karşıdan Yüklenenler ve diğer klasörleri kontrol edip  aynı işlemi yapmanız gerekebilir.

2. Seçenek Windows Old klasörünü temizlemek

İkinci bir yol ise windows güncellemeleri windows.old klasöründe depolanır. Bu klasör temizlenmediğinde çok fazla yer kaplar.

Bu klasörü temizlemek için aşağıdaki linkteki yazı size yardımcı olacaktır. Ufak bir hatırlatma windows old klasörü silindikten sonra geri lanımaz.

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/how-do-i-remove-the-windows-old-folder